Zwierzęta Australii – karty Montessori

Zwierzęta Australii - karty Montessori

Metoda Montessori cieszy się dużą popularnością na całym świecie. Sprawdź, jakie pomoce dydaktyczne zgodne z tym systemem warto kupić. Zainwestuj w karty prezentujące zwierzęta mieszkające w Australii oraz edukacyjne książeczki z figurkami.

System Montessori

Na początku warto dowiedzieć się, czym właściwie jest Montessori. To metoda nauczania, która opiera się na wykorzystywaniu wszystkich zmysłów dziecka oraz aktywnym wysłuchiwaniu jego potrzeb. Maluch może decydować, czego i kiedy będzie się uczyć. Pomoce dydaktyczne zgodne z Montessori są jednak tak ciekawe, że przyciągają uwagę pociech. Przekazywane przez nie informacje zostają szybko zapamiętane i, co najważniejsze, przyswajanie wiedzy odbywa się poprzez zabawę oraz jest prawdziwą przyjemnością.

W sklepach z akcesoriami dziecięcymi można znaleźć na przykład karty edukacyjne oraz książeczki z figurkami, które przedstawiają poruszane w treści zagadnienia. Czytelnicy mogą obejrzeć odwzorowanie ludzkich narządów, roślin lub owadów. Tego typu produkty nadają się zarówno do użytku w domu, jak i w przedszkolu lub szkole.

Karty ze zwierzętami Australii

Jedną z ciekawszych propozycji są karty Montessori, które pozwalają poznać zwierzęta Australii . Można kupić je w elegancko zapakowanym zestawie. Komplet:

  • zawiera 20 kart, 10 podpisów i 18 elementów do gry w memo,
  • prezentuje wygląd kangura, misia koali, wombata, emu, dziobaka, diabła tasmańskiego oraz dingo i niełaza,
  • może być wykorzystywany na kilka różnych sposobów,
  • powstał z myślą o poszerzaniu słownictwa bawiących się dzieci.

Poznawanie zwierzątek z innych kontynentów sprawia, że dzieci zaczynają bardziej interesować się światem. Ponadto nauczyciel ma szansę nauczenia ich szacunku dla natury. Wspólna zabawa integruje i doskonale wpływa na nastrój maluchów.

Pomoce dydaktyczne Montessori

W sklepach online dostępne są różnego rodzaju pomoce dydaktyczne. Wybierz karty edukacyjne i książeczki Montessori. Angażuj wszystkie zmysły uczących się dzieci i opowiadaj im różne ciekawostki, na przykład o zwierzętach żyjących w dalekiej Australii.