Zamów kuriera — poradnik krok po kroku

Zamów kuriera — poradnik krok po kroku

Jak szybko zamówić usługę kurierską? Możesz zrobić to przez Internet. Wybrany przez Ciebie kurier przyjedzie pod wskazany adres i odbierze przesyłkę. Sprawdź, jak wypełnić formularz zamówienia i przygotuj się do wysyłki.

Informacje na temat przesyłki

Na początku trzeba zastanowić się nad typem i parametrami przesyłki. Mają one wpływ na cenę i rodzaj usługi kurierskiej. Możesz wysłać list, paczkę, paletę lub przedmioty o nietypowych gabarytach, które nie mieszczą się w wymogach dla standardowych paczek. To, jak zapakujesz wysyłane rzeczy, również ma znaczenie. Wybierając zbyt duży karton narazisz się na zbędne, dodatkowe koszty. Pamiętaj, że dobre zabezpieczenie przedmiotów na czas przesyłki jest Twoim obowiązkiem. W tym celu możesz używać folii bąbelkowej, tekturowych wypełniaczy i solidnej taśmy pakowej.

Jak zamówić kuriera?

Wypełnij formularz zamówienia krok po kroku. Musisz określić w nim między innymi wagę i wymiary paczki. W przypadku wysyłki niestandardowej zaznacz dodatkowe opcje, takie jak transport opon, koła, roweru, tuby lub worka. Popularnym rozwiązaniem jest także oznakowanie delikatnych, szczególnie podatnych na uszkodzenia towarów, za pomocą naklejek z napisami nakazującymi zwiększoną ostrożność. Na podstawie podanych przez Ciebie informacji system wyliczy koszt usługi oferowanej przez różne firmy transportowe. Wybierzesz propozycję, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom, a następnie opłacisz jej realizację.

Nie masz w domu drukarki? Zamów kuriera , który przyjedzie do Ciebie razem z etykietą. Dzięki temu nie musisz samodzielnie drukować wygenerowanego dokumentu. Za skorzystanie z takiej opcji może obowiązywać dodatkowa opłata. Jej wysokość zależy od cennika określonego usługodawcy.

Zamówienie kuriera przez Internet

Jak widzisz, zamawianie kuriera przez Internet jest bardzo proste. Wystarczy wypełnić formularz i wybrać firmę kurierską. Nie musisz nawet drukować etykiety. Wysyłając paczki, zwróć uwagę na precyzyjne wskazywanie ich parametrów i zadbaj o zabezpieczenie przed ich uszkodzeniem w czasie transportu.