Suplementy, które mogą wspomagać odchudzanie

Nadwaga i otyłość to problemy, które wpływają nie tylko na samopoczucie. Za nimi często idą różne choroby – począwszy od tych związanych z układem krążenia, przez zaburzenia endokrynologiczne po nowotwory. Warto więc zadbać o właściwą masę ciała. Czy istnieją suplementy na odchudzanie pomagające w tym zadaniu? Dowiedz się poniżej!

Jakie działanie wykazują preparaty na odchudzanie?

Wyróżnia się szereg różnych typów środków, jakie mogą wspierać w gubieniu zbędnych kilogramów. Wśród nich wylicza się trzy główne typy:

  • naturalne spalacze tłuszczu (działające przez termogenezę),
  • preparaty hamujące apetyt,
  • suplementy zmniejszające wchłanianie kwasów tłuszczowych.

W pierwszej grupie znajdują się substancje, które mają skłaniać organizm do podniesienia temperatury. Może to przyczynić się do redukcji tkanki tłuszczowej oraz wspomóc przemianę materii. Należy pamiętać, że często podnoszą również ciśnienie tętnicze, więc nie powinny ich przyjmować osoby starsze lub ze schorzeniami układu krwionośnego.

W drugiej kategorii są środki działające na zasadzie ograniczenia łaknienia. Zawarte w nich substancje pęcznieją w kontakcie z wodą, zapełniając żołądek, a tym samym mogą zwiększyć uczucie sytości. Ostatnią grupę natomiast stanowią suplementy o właściwościach naturalnie ograniczających wchłanianie lipidów w przewodzie pokarmowym.

Ekstrakty i związki zawarte w suplementach na odchudzanie

Biorąc pod uwagę fakt, jak dużo preparatów można znaleźć w sprzedaży, wiele osób zastanawia się, co na odchudzanie jest najlepsze. Środki produkowane są z myślą o pomocy w gubieniu zbędnych kilogramów, często zawierają m.in. ekstrakty z zielonej herbaty o właściwościach antyoksydacyjnych lub młody jęczmień, zawierający liczne witaminy i minerały, bogaty także w błonnik pokarmowy, któremu przypisuje się korzystny wpływ na metabolizm tłuszczu. Jako naturalne spalacze wymienia się m.in. kapsaicynę, kofeinę oraz piperynę.

Dieta i ruch to podstawa!

Istnieją różne suplementy na odchudzanie, mogące pomóc w tym zadaniu. Pamiętaj jednak, że podstawą powrotu do zdrowej sylwetki jest przede wszystkim odpowiednio zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna. Redukowanie wagi może być jednak utrudnione przy niektórych chorobach i zaburzeniach metabolizmu. Warto więc poddać się odpowiednim badaniom.