Praliny – wszystko o popularnych słodyczach!

Praliny - wszystko o popularnych słodyczach!

Świetnie nadają się na samotne chwile zapomnienia, a także są idealne, gdy potrzebny jest udany prezent urodzinowy czy po prostu podarunek okolicznościowy. Praliny są luksusowymi czekoladkami, które zdobyły serca ludzi w każdym wieku. Czym różnią się od innych słodyczy? Jakie mogą być ich smaki? Sprawdź!

Niewielkie smakołyki – praliny na jeden kęs

Smakołyki te mają wyróżniają się spośród innych, jakie można znaleźć w cukierniach. Chodzi o mały rozmiar, który sprawia, że pralina jest przysmakiem na  jeden kęs.  

Tradycja z XVII w. 

Ich pojawienie się na cukierniczym rynku miało miejsce już w XVII w. W roku 1679 nadworny mistrz przygotował niewielkie czekoladowe kulki dla króla Ludwika XIV. Cukiernik nazywał się Pralin, stąd też wzięła się nazwa tych wyjątkowych smakołyków. 

Rodzaje pralin

Słodycze te mogą występować pod różnymi postaciami. Wszystko zależy od fantazji cukiernika. Ważne jednak, by zawartość czekolady nie była mniejsza niż 25% masy danego produktu. Istotne, że może to być zarówno jeden jej rodzaj, jak i mieszanka kilku.  Praliny miewają rozmaite nadzienia. W ich wnętrzu mogą znajdować się orzechy, różne masy, a nawet alkohol. 

Do wyboru klientów są także różne smaki, jak np. kakaowy, pomarańczowy, waniliowy, wiśniowy, pistacjowy.

Zalety pralin

Oczywiste jest, że największą zaletą pralin jest fakt, że są przepyszne. Czekoladki te mają też inne plusy. Ich niewielki rozmiar sprawia, że można je sobie z łatwością dozować, co sprawia, że nawet osoby na diecie mogą sobie na nie pozwolić, nie obawiając się o zbyt dużą podaż kaloryczną. 

Jakość ma znaczenie!

Kluczami do pysznego smaku są wyszukana koncepcja cukiernika oraz korzystanie przez niego z najlepszych składników. Dlatego warto sięgać po wyroby renomowanych producentów. Jest to szczególnie istotne w przypadku, kiedy słodycze mają być prezentem dla bliskiej osoby.