Niebieskie koty rosyjskie – poznaj ich charakter!

Niebieskie koty rosyjskie – poznaj ich charakter!

Poszukując domowego zwierzaka, który będzie wierny, pełen miłości, chętny na pieszczoty i oddany swojemu właścicielowi, wiele osób decyduje się na zakup psa. Jednak z tym czworonogiem wiąże się szereg uciążliwych obowiązków – codzienne spacery są jednym z nich. Z tego powodu warto rozważyć posiadanie innego pupila. Koty – choć kojarzone raczej z niezależnością i obojętnością wobec człowieka – mogą z powodzeniem spełnić wspomniane kryteria. Dowiedz się, jaką rasę wybrać, aby zyskać futrzanego przyjaciela, który obdarzy Cię miłością!

Czworonożny towarzysz, który kocha całym sercem…

Takie właśnie są rosyjskie niebieskie koty, które uwielbiają swoich właścicieli i nawiązują z nimi bardzo głęboką, silną więź. Charakteryzują się:

  • spokojnym usposobieniem bez oznak agresji – nie trzeba obawiać się pogryzienia czy podrapania, są bowiem ucieleśnieniem spokoju i równowagi wewnętrznej,
  • zamiłowaniem do przebywania w towarzystwie człowieka – z chęcią będą obserwować swojego pana podczas pracy czy codziennych zajęć domowych, jednak z pewnością bez nachalnego domagania się atencji,
  • silną potrzebą bliskości – z tego powodu nie sprawdzą się w domach osób, które często wyjeżdżają lub pracują przez wiele godzin. Aby czuć się szczęśliwe, muszą mieć towarzysza – może być nim inny pupil.

Warto zwrócić uwagę na charakterystyczny wygląd tych zwierzaków – ich skóra ma odcień niebieski, co można zauważyć zwłaszcza w okolicach uszu. Sierść z kolei jest szara, jednak daleko jej do klasycznej burej barwy, a o wiele bliżej do szlachetnego, srebrnego koloru. Wyróżnia je także długi ogon podkręcony na końcu, mała głowa z płaskim czołem i szerokie uszy. Oczy mają kształt migdała i są koloru szmaragdowej zieleni, choć zaraz po urodzeniu zachwycają błękitną barwą, która wraz z upływem czasu się zmienia. 

Dlaczego warto zaprosić do swojego domu te zwierzaki?

Z pewnością są one jednymi z najbardziej kochających kocich ras. Z wielkim oddaniem czekają na powrót swojego właściciela do domu, będąc przy tym niezwykle grzecznymi. Nie trzeba obawiać się, że zdewastują mieszkanie, ponieważ nie mają skłonności niszczycielskich. A jeśli udostępni się im drapak, zarówno dywan, jak i kanapa czy inne meble pozostaną nietknięte przez ich pazurki. Te wdzięczne stworzenia umilą codzienne życie i wzbogacą je o odrobinę czułości i pieszczot.