Miska dla psa – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Miska dla psa – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Pragnąc zagwarantować swojemu czworonożnemu przyjacielowi wygodę podczas jedzenia, warto pomyśleć o zakupie odpowiedniego naczynia, z którego zwierzę będzie mogło swobodnie pobierać pokarm czy wodę. Producenci oferują bogaty wybór tych artykułów z różnych materiałów, w wielu kształtach i kolorach. Jakie powinny być te akcesoria, aby zapewniły zwierzęciu komfort podczas posiłku? Dowiedz się, czytając tekst zamieszczony poniżej!

Miska dla psa – obowiązkowy element wyprawki

Przyjmując zwierzę pod swój dach, należy pamiętać, że będą mu potrzebne odpowiednie akcesoria związane z pielęgnacją, wychowaniem i żywieniem. Jednym z podstawowych artykułów, które należy kupić, jest odpowiednia  miska dla psa . W sprzedaży jest wiele produktów zdolnych zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających klientów, zarówno jeśli chodzi o materiał, kolor, jak i design. Nie są to jednak najważniejsze wyróżniki. Należy zwrócić szczególną uwagę na te, które zapewnią zwierzęciu zdrową pozycję podczas jedzenia. 

Jakie cechy powinna mieć miska dla psa?

Aby naczynie na wodę lub na karmę było komfortowe w użytkowaniu i umożliwiło zwierzęciu przyjęcie zdrowej pozycji, musi być:

  • dobrane do jego rozmiaru, 
  • higieniczne,
  • dopasowane do budowy ciała pupila,
  • podwyższone.

Szczególną uwagę należy zwrócić na to, aby miska nie wymuszała na zwierzęciu nienaturalnej pozycji przy jedzeniu, dlatego warto zastanowić się nad zakupem modelu podwyższonego lub na specjalnej podkładce albo stelażu. Ważny jest też kształt miski, np. pieski o spłaszczonym pyszczku powinny mieć naczynia szerokie i płytkie, natomiast te z długimi uszami należy zaopatrzyć w produkty o stożkowatym kształcie, dość wysokie i wąskie.

Miski dla psów – z jakich materiałów?

Producenci wykorzystują do wyrobu tych akcesoriów ceramikę, tworzywa sztuczne, np. melaminę, oraz stal szlachetną. Ich trwałość jest różna, ale wszystkie są łatwe w utrzymaniu czystości i bezpieczne dla pupila. Wiele z nich ma oryginalny design, w tym przeróżne zdobienia. W sprzedaży są naczynia pojedyncze i podwójne w rozmaitych cenach. Oferta dotyczy również specjalnych misek z dozownikami karmy lub wody, interaktywne oraz idealne podczas podróży, silikonowe składane. Wśród propozycji są też specjalne poidełka-fontanny.

Jakie marki tych akcesoriów są godne uwagi?

Chcąc mieć pewność, że miska jest bezpieczna dla psa, zdecyduj się na zakup artykułów tak znanych marek jak Hunter, United Pets, Bowl&Bone itp. Znajdź sklep internetowy, który oferuje te produkty i dokonaj wyboru.