Komu spodoba się gra planszowa Ubongo?

Komu spodoba się gra planszowa Ubongo?

Czym kierować się przy wyborze planszówek? Przed zakupem warto dowiedzieć się więcej na temat ich zasad. Sprawdź, czym jest Ubongo i komu podoba się najbardziej. Poznaj niezawodne sposoby na zabawę z najbliższymi.

Gra planszowa Ubongo

Zasady rozgrywki są dosyć proste. Gracze otrzymują plansze, na których muszą w odpowiednim czasie ułożyć geometryczne elementy. Układanka dostępna jest w kilku wariantach różniących się od siebie poziomem trudności. Osoby, które najlepiej i najszybciej realizują zadanie, zbierają kamienie, które później przeliczane są na punkty. W małym woreczku znajdują się między innymi bursztyn, szafir i czerwony rubin. Czas odmierzany jest za pomocą znajdującej się w zestawie klepsydry.

Charakterystyka gry

Logiczne układanki są bardzo uniwersalnym sposobem zabawy i nadają się dla osób w każdym wieku. Gra planszowa Ubongo ceniona jest przede wszystkim za kilka poziomów trudności. Dzięki temu rodzic może bawić się ze swoim dzieckiem bez dostosowywania się do jego umiejętności intelektualnych. Wystarczy, że wybierze trudniejszą planszę, a maluch weźmie prostą układankę. Ubongo korzystnie wpływa na rozwój i samopoczucie graczy, ponieważ:

  • ćwiczy logiczne myślenie i wyobraźnię przestrzenną,
  • wymaga sprawności rąk i rozwija koordynację wzrokowo-ruchową,
  • uczy cierpliwości,
  • działa uspokajająco i relaksuje,
  • może zostać wykorzystana do nauki matematyki,
  • jest urozmaicona i angażuje przez długi czas.

Planszówkę można kupić w różnych wersjach. Dużą popularność zdobyła na przykład gra z elementami przestrzennymi i układankami w kształcie heksagonu. Te produkty można kupić w korzystnej cenie. Świetnie nadają się na prezent dla bliskiej osoby.

Ubongo i inne planszówki

Jest wiele powodów, dla których warto kupować planszówki. Zainwestuj w Ubongo, a będziesz świetnie bawić się z dziećmi i znajomymi. Ćwicz umiejętność logicznego myślenia i baw się geometrycznymi układankami.