Jakim mięsem najlepiej karmić psa?

Chyba każdy właściciel czworonoga chce dla niego jak najlepiej. Poranne spacery, starania o to, by zapewnić komfortowe posłanie, wspólne zabawy czy nierzadko zbyt ochoczo wydawane pieniądze na kości, gryzaki i inne gadżety to znane zjawiska. Najważniejsze jednak, by zadbać o właściwą dietę. Jakie wybrać mięso dla psów? Zobacz, czym karmić pupila!

Dlaczego dieta jest tak istotna?

Czułości okazywane czworonogom są bardzo ważne. To dzięki nim buduje się więź oparta na zaufaniu. Wspólne spędzanie czasu sprawia, że pies staje się najlepszym przyjacielem swojego pana lub pani. Jednak jeszcze ważniejsze jest, by nie zapominać o tym, że zwierzę, tak jak człowiek, powinno się zdrowo odżywiać. Dlaczego?

Odpowiedź jest oczywista. Dzięki właściwemu pożywieniu pupil będzie się prawidłowo rozwijał, zachowa siłę, energię oraz kondycję, a przede wszystkim ryzyko występowania groźnych schorzeń znacznie zmaleje. 

Pełnowartościowe mięso – konieczność w diecie każdego psa!

Wielu właścicieli czworonożnych pociech nie zwraca uwagi na to, co im podaje w misce, często nawet ograniczając się wyłącznie do resztek ze swojego stołu. To niedopuszczalne. Żeby zapewnić zwierzęciu właściwy rozwój, by mogło cieszyć się zdrowiem, należy zadbać o podaż odpowiedniej ilości przede wszystkim:

  • pełnowartościowego białka (zawierającego wszystkie egzogenne aminokwasy),
  • nienasyconych tłuszczów, stymulujących prawidłową pracę układu nerwowego oraz krwionośnego,
  • witamin i minerałów. 

Dlatego tak istotne jest odpowiednio wybrane mięso dla psów. Warto zrezygnować z przypadkowo komponowanych dań. 

Rodzaj mięsa

Najkorzystniej jest łączyć różne rodzaje mięs. W diecie powinny znaleźć się wołowina oraz drób, które dostarczą cennych protein, witamin (przede wszystkim z grupy B) oraz kwasów omega. Dobrze jest dodawać również serca oraz wątróbkę. 

Wysoką zawartość fosforu, potasu, cynku oraz żelaza mają jagnięcina i cielęcina. Idealnie jest podawać je z kośćmi, których pogryzanie korzystnie wpływa na stan uzębienia psa. W przypadku zwierząt chorych oraz zmagających się z nadwagą świetnie sprawdzi się mięso dla psów z kurczaka czy indyka, które jest lekkostrawne i niskokaloryczne. 

Stawiaj na sprawdzone produkty!

Najbezpieczniej jest kupować gotowe wyroby cenionych na rynku producentów. Są one nie tylko źródłem wartości odżywczych, witamin i minerałów, ale również dobrze smakują. Wszystkie takie gotowe dania sprawdzane są przez nadzór weterynaryjny, dlatego właściciel może być pewny, że będą zapewniały zdrowe odżywianie.