Jakie preparaty na świerzb można znaleźć w sprzedaży?

Jakie preparaty na świerzb można znaleźć w sprzedaży?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że choroby dermatologiczne mogą być czasem powodowane przez pasożyty. Wówczas ich leczenie musi opierać się na łagodzeniu przykrych dolegliwości i przywracaniu zdrowia skórze, ale też na niwelowaniu przyczyny problemu, czyli zakażenia. Jedną z takich chorób jest świerzb, powodowany przez świerzbowca. Dowiedz się więcej na temat leczenia tej przypadłości.

Czym jest świerzb?

Schorzenie to często jest kojarzone z brakiem higieny. Faktycznie ma z nią duży związek, jednak nawet wysokie standardy w tej dziedzinie nie zawsze uchronią przed zakażeniem. Nie można więc myśleć, że jeśli ktoś ma do czynienia z takim zakażeniem, świadczy to o jego braku higieny. Zarażenie się pasożytami jest łatwe, w tym przypadku wystarczy na przykład korzystać z tej samej odzieży, pościeli czy ręczników, do infekcji może zatem dojść na przykład w hotelu czy schronisku młodzieżowym.

Choroba ta daje szereg nieprzyjemnych objawów oraz pogarsza wygląd skóry. Polega bowiem na tym, że świerzbowiec, będący gatunkiem roztocza, ryje w skórze żywiciela korytarze. Powoduje to trudny do zniesienia świąd, dający się we znaki zwłaszcza nocą, występowanie zmian skórnych i opuchlizny. Stan skóry dodatkowo pogarsza skłonność do drapania, w wyniku czego powstają tzw. przeczosy, strupki, a nawet ranki. Istotne jest zatem, by w przypadku takiej infekcji szybko przynieść sobie ulgę. W tym celu można sięgnąć po dostępne bez recepty preparaty na świerzb, w postaci maści, kremów oraz płynów do stosowania na skórę. Jeśli zaś samodzielne leczenie okaże się nieskuteczne, niezbędna będzie kuracja u dermatologa.

Gdzie szukać takich środków?

Schorzenie to na pewno nie jest już w Polsce bardzo popularne, dlatego nie wszystkie apteki będą miały w ofercie odpowiednie środki. W wielu przypadkach też pacjenci będą wstydzili się o nie prosić, właśnie ze względu na fakt, że schorzenie to jest mocno kojarzone z brakiem higieny oraz zaniedbaniem. Produktów do kuracji można zatem szukać w sieci.

Niezbędna szybka pomoc

Wszystkie choroby dermatologiczne mocno dają się we znaki, powodując świąd skóry, często też pieczenie i jej podrażnienie. W przypadku zakażenia świerzbowcem są one szczególnie trudne do wytrzymania, dlatego istotne jest, by niezwłocznie sięgnąć po produkt mający na celu zneutralizowanie pasożyta, czyli po prostu jego zabicie.