Jakie funkcje ma przeglądarka plików DWG

Jakie funkcje ma przeglądarka plików DWG

Zależy Ci na sprawnym przeglądaniu plików projektowych? Dowiedz się, jakie funkcje mają najlepsze przeglądarki DWG. Wykorzystaj darmowe narzędzia do porównywania rysunków i mierzenia przedstawionych na nich obiektów.

Tryby wyświetlania i podglądy rysunków

Podstawową funkcjonalnością przeglądarki do plików DWG, DXF, DWF i DWT jest podgląd rysunków płaskich i modeli 3D. Użytkownicy mogą przybliżać, oddalać i obracać widok, dzięki czemu łatwiej dostrzegają interesujące ich detale. Ponadto dostępna jest obsługa elementów proxy oraz wyświetlanie grafiki rastrowej. Oprogramowanie obsługuje znaki narodowe różnych krajów, co szczególnie doceniają projektanci działający w skali międzynarodowej. Język przeglądarki można dostosować do swoich potrzeb.

Mierzenie, drukowanie i eksport plików

Projektanci maszyn, samochodów i mebli muszą przykładać szczególną uwagę do precyzji pomiarów. Przeglądarka plików DWG posiada funkcję mierzenia długości, szerokości, pola powierzchni i objętości obiektów. Śledzenie biegunowe i specjalistyczne uchwyty sprawiają, że pobranie miary jest wyjątkowo łatwe i zajmuje zaledwie chwilę. Pliki można eksportować do różnych formatów, w tym PDF i JPG oraz porównywać pod kątem wykrycia różnic. Ciekawą opcją jest także drukowanie ze stylami wydruku CTB/STB.

Projektanci pracują na warstwach. Mogą je włączać, wyłączać, blokować i mrozić. Obsługa przeglądarki jest intuicyjna. Darmowe oprogramowanie z dobrego źródła jest bezpieczne i regularnie aktualizowane. Doskonale sprawdza się do użytku w biurze projektowym, jest kompatybilne z systemem iOS, Android i Windows.

Darmowa przeglądarka CAD

Korzystaj z dobrej jakości przeglądarki do plików DWG. Wykonuj pomiary, porównuj rysunki, drukuj je oraz wyświetlaj grafikę rastrową. Postaw na nowoczesne narzędzia dla projektantów CAD.