Jakie akcesoria do gier planszowych warto kupić?

Jakie akcesoria do gier planszowych warto kupić?

W ostatnim czasie planszówki na nowo zyskują na popularności i stają się jedną z ulubionych form spędzania wolnego czasu. Na rynku pojawiają się ciekawe gry dla dzieci i dorosłych, o rozbudowanej fabule. Doświadczeni gracze chętnie decydują się na zakup specjalnych akcesoriów, które mogą uatrakcyjnić i usprawnić grę. Dobrze także zaopatrzyć się w produkty mające na celu zabezpieczenie poszczególnych elementów znajdujących się w kartonowym pudełku. Sprawdź, które dodatki do gier warto nabyć.

Dlaczego warto grać w planszówki?

Granie w gry planszowe niesie ze sobą wiele korzyści. Nic dziwnego, że jest to jedna z najpopularniejszych form spędzania czasu wśród rodzin i grup znajomych. W wielu miastach organizowane są również turnieje i spotkania miłośników planszówek. Wśród najważniejszych zalet gier można wymienić m.in.:

  • rozwój niektórych umiejętności, w tym logicznego myślenia, koncentracji i spostrzegawczości,
  • zacieśnienie więzi z bliskimi,
  • polepszenie pamięci,
  • redukcję stresu.

Jakie akcesoria można znaleźć na rynku?

Najważniejsza dla graczy jest oczywiście rozgrywka, która niejednokrotnie może trwać nawet kilka godzin. Najmniej lubianym etapem jest rozkładanie wszystkich elementów (a także ich późniejsze składanie). I tutaj właśnie idealnie sprawdzą się akcesoria do gier planszowych, które mają różnorodne zastosowanie, w tym ułatwiają organizację rozgrywki i zapewniają porządek na stole lub w pudełku. 

Wśród najczęściej używanych dodatków do planszówek można wymienić takie jak:

  • pudełka oraz wieże do rzucania kośćmi,
  • organizery i inserty (porządkujące obszar grania oraz przyspieszające proces rozkładania i składania),
  • podajniki na karty (koniec ze stosami kart przewracającymi się na stole!),
  • dodatkowe pojemniki na żetony, znaczniki czy inne komponenty,
  • maty do gry (w tym m.in. wykonane na konkretne wymiary lub z motywem określonej planszówki).

Gdzie kupić dodatki do planszówek?

Największy wybór dodatków do gier planszowych jest dostępny w sklepach internetowych. Część producentów tworzy wysokiej jakości akcesoria wykonane z drewna, które pięknie się prezentują oraz odpowiednio zabezpieczają elementy planszówek przed działaniem czynników zewnętrznych. Najlepiej postawić na znane i polecane przez innych marki, które w ofercie posiadają także personalizowane inserty czy skrzynie kolekcjonerskie (z motywem wybranych planszówek).