Jaka miska będzie najodpowiedniejsza dla dużego psa?

Jaka miska będzie najodpowiedniejsza dla dużego psa?

W ostatnich latach wiele się mówi o wymuszonej pozycji czworonogów podczas jedzenia i wpływie tego czynnika na ich zdrowie. Dlatego wielu opiekunów zwierząt towarzyszących, pragnących zapewnić im jak najlepsze warunki, decyduje się na zmiany naczyń, z których one jedzą i piją. Dlaczego jest to tak ważne i co brać pod uwagę, wybierając to akcesorium dla swojego pupila? Jeśli chcesz to wiedzieć, przeczytaj ten artykuł do końca!

Jak niewłaściwa pozycja wpływa na zdrowie Twojego pupila?

Jest wiele powodów, dla których dobór odpowiednich naczyń na karmę i wodę dla zwierząt domowych jest bardzo istotną kwestią. Niewłaściwie dobrana miska dla psa może powodować wiele problemów zdrowotnych. Do najważniejszych należy zaliczyć:

  • ból i sztywność kręgosłupa oraz kłopoty z poruszaniem się,
  • niewłaściwe funkcjonowanie przewodu pokarmowego,
  • wzdęcia i dyskomfort,
  • stres.

Jeżeli zwierzę zmuszone jest do schylania się i wydłużania szyi, cierpią jego stawy i kręgosłup. Niekomfortowa pozycja uniemożliwia właściwe przejście pokarmu w lub powoduje łykanie powietrza, co skutkuje ogólnymi problemami trawiennymi i wzdęciami. Jedząc w niewygodnej pozycji, czworonóg jest zestresowany, a czując dyskomfort, może stracić chęć do jedzenia. Dlatego warto pomyśleć, aby miska miała odpowiedni kształt, wysokość, nachylenie i nie przesuwała się po podłodze. Należy też zapewnić pupilowi spokojne miejsce.

Z jakich materiałów produkowane są miski dla zwierząt?

Wielu producentów bierze pod uwagę łatwość utrzymania tych naczyń w czystości, dlatego wytwarza je z materiałów o niskiej porowatości. Są to przede wszystkim:

  • stal szlachetna,
  • ceramika,
  • melamina
  • polipropylen

i inne tworzywa sztuczne. Wyroby z nich są stabilne, bezpieczne, trwałe i praktyczne. Nie wpływają na smak ani zapach karmy lub wody. Niektóre można nawet myć w zmywarkach. Mogą one mieć przeróżne, oryginalne kształty i kolory. Wiele z nich ma dodatkowe ozdoby, dlatego poza funkcjonalnością są też dekoracyjne. 

Jak dobrać wielkość miski do rozmiarów psa?

Większość produktów dostępnych w ofercie ma takie informacje podane w opisach, dlatego warto je czytać. Można również skorzystać z pomocy sprzedawców, którzy doskonale znają asortyment i umieją doradzić wybór. Oprócz wielkości istotny jest też kształt miseczki, gdyż np. pieski o spłaszczonych pyszczkach powinny mieć szerokie, ale płaskie naczynia, zaś czworonogom z długimi uszami warto kupować te akcesoria o wąskim, stożkowatym kształcie. Szukasz odpowiedniej miski dla swojego psa? Znajdź dobrą ofertę w Internecie i złóż zamówienie!