Jak pozbyć się tłuszczu na brzuchu? Nieoczywiste porady

Jak pozbyć się tłuszczu na brzuchu? Nieoczywiste porady

Nadmiar tkanki tłuszczowej może odkładać się na ciele nierównomiernie —  wiele osób narzeka na tendencje do tycia tylko w określonych obszarach. Zdecydowanie najczęściej jest to brzuch, gdyż odpowiada za to wiele czynników, wcale nie tylko brak ruchu i zła dieta. Sprzyja temu też brak wiedzy —  czy bowiem wiesz, że w talii można tyć na skutek stresu albo nieodpowiedniej ilości snu? Dowiedz się na ten temat więcej!

Tłuszcz na brzuchu —  powszechny problem

Przez to, że za gromadzenie się tłuszczu na brzuchu odpowiada znacznie więcej czynników niż się wydaje, w dodatku zupełnie nieoczywistych, problem ten jest tak powszechny, zwłaszcza w obecnych czasach. Dawniej „brzuszek” kojarzony był głównie z mężczyznami po 40. roku życia (wiek ten jest postrzegany jako czas spowolnienia metabolizmu), obecnie zaś na znienawidzoną oponkę uskarżają się też bardzo młode osoby, obu płci. Tylko częściowo za defekt ten odpowiada umiłowanie fast-foodów i leniuchowania na kanapie. Odkładaniu się tłuszczu na brzuchu sprzyja też:

  • brak dostatecznej ilości snu  —  jego niedobór powoduje zaburzanie w wydzielaniu hormonu wzrostu,
  • stres,
  • nieunormowany tryb życia —  organizm lubi powtarzalność, m.in. chodzenie spać i wstawanie zawsze o tej samej porze, regularne posiłki,
  • zażywanie nadmiernych ilości leków.

Zastanawiając się zatem, jak pozbyć się tłuszczu na  brzuchu, trzeba wprowadzić do swojego życia wiele modyfikacji. Jeśli dieta i ćwiczenia nie przynoszą widocznych efektów, może się okazać, że przyczyną jest niedobór snu czy przeżywany stres.

Jak skutecznie pozbyć się tłuszczu na brzuchu?

Nadmiar tłuszczu w ciele to zawsze niekorzystna sytuacja, a jego spalanie nie jest łatwe, gdyż potrzeba do tego między innymi deficytu kalorycznego, ale też przyspieszenia metabolizmu. Z tym ostatnim wiele osób ma problem, na przykład ze względu na zbyt statyczne treningi. Można to jednak zmienić, sięgając po spalacze tłuszczu, środki wspierające procesy metaboliczne. Najlepsze efekty dają one w połączeniu z umiarkowaną dietą i ćwiczeniami. Mogą wiele zmienić w staraniach o szczuplejszą sylwetkę, bez nadmiaru tłuszczu —  nie tylko w okolicach talii.