Jak pozbyć się tłuszczu na brzuchu? Najważniejsze porady

Jak pozbyć się tłuszczu na brzuchu? Najważniejsze porady

Różni ludzie mają tendencje do odkładania się nadmiaru tkanki tłuszczowej w różnych miejscach na ciele. Jedni tyją bardziej w biodrach, inni mają otłuszczone uda albo pośladki. Zdecydowanie jednak najczęściej problemem jest tzw. oponka, czyli po prostu tłuszcz gromadzący się na brzuchu i w okolicach talii. Jest to przypadłość często występująca u kobiet i u mężczyzn. Sprawdź, co jest najważniejsze w walce z tym defektem.

Po pierwsze —  dieta

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać co do tego, że najważniejszą kwestię w zakresie dbania o sylwetkę stanowi dieta. Ciężkostrawne, tłuste pokarmy czy nadmiar cukru bardzo szybko przemieniają się  w dodatkowe centymetry na brzuchu. Nie pomaga też nieregularne jedzenie, czyli pomijanie posiłków, by potem, z wilczym apetytem, rzucić się na jedzenie i pochłonąć jego wielką ilość naraz. To prosta droga do otyłości brzusznej, warto zatem jadać regularnie, częściej, a mniejsze porcje (4-5 posiłków dziennie) oraz sięgać po lżejsze pokarmy. Osoby zastanawiające się, jak pozbyć się tłuszczu na brzuchu , powinny zapomnieć zwłaszcza o fast-foodach, słodyczach i napojach gazowanych z dużą ilością cukru.

Jakie ćwiczenia?

Każda aktywność będzie dobra, by pobudzić układ pokarmowy do pracy oraz spalić choćby niewielką ilość kalorii. Mając jednak sporo tłuszczu na brzuchu, trzeba zabrać się za walkę z nim na poważnie. Niestety same brzuszki nie wystarczą. Te popularne ćwiczenia wyrabiają mięśnie, jednak nie będą one widoczne gdy pokrywający je tłuszcz nie zostanie spalony. To zaś zapewni intensywniejszy trening, na przykład interwałowy, siłowy czy choćby bieganie. Ogólnie jednak warto zerwać z siedzącym trybem życia i na przykład zamiast wypoczynku przed telewizorem na kanapie wybrać spacer w plenerze.

Każdy może mieć płaski brzuch!

Choć tendencja do odkładania się tkanki tłuszczowej na brzuchu jest bardzo częsta, nie jest to problem nie do pokonania. Wystarczy stosować się do najważniejszych, wymienionych zasad, by już po niedługim czasie zauważyć, że łatwiej jest dopiąć spodnie, a brzuch tak nie wystaje.