Jak kupować namioty turystyczne?

Jak kupować namioty turystyczne?

Marzysz o biwaku? Spędzenie nocy w lesie, na polanie lub na plaży to świetny pomysł. Trzeba jednak zadbać o swój komfort i bezpieczeństwo. Sprawdź, jak wybrać odpowiedni namiot turystyczny i ile kosztuje tego typu produkt.

Kryteria wyboru namiotu

Na początku warto zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami. W jakie miejsca będziesz zabierać namiot? Czego spodziewasz się po swoich podróżach i z kim będziesz biwakować? Przy zakupie musisz zdecydować między innymi o:

  • rozmiarze konstrukcji (w sklepach dostępne są zarówno modele dla jednej osoby, par, jak i nawet pięciu podróżników),
  • dodatkowych zabezpieczeniach (na przykład ochronie termicznej w przypadku bardzo niskich temperatur),
  • cenie produktu (przedział cenowy jest bardzo zróżnicowany, od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych),
  • sposobie składania i przechowywania (jeśli potrzebujesz mobilnej konstrukcji, lepiej wybrać mniejszy model o niewielkiej wadze).

Nowoczesne namioty turystyczne stwarzają bardzo komfortowe warunki do nocowania. Co więcej, można je szybko zamontować i zdemontować. Zostały wykonane z trudnopalnego materiału, który zapobiega szybkiemu rozprzestrzenianiu się ognia. W dobrym sklepie sportowym dostępne są modele dla rodzin, par i dla samotnych podróżników. Każdy znajdzie rozwiązania odpowiednie dla siebie.

Wypoczynek na biwaku

Czy w namiocie da się wyspać? Jak najbardziej. Warto wybrać model z technologią przyciemnionych sypialni, który blokuje aż do 99% promieni światła słonecznego. Dzięki temu nawet w przypadku wczesnych wschodów słońca można pozwolić sobie na dłuższy sen. Wpadające przez okna światło nikogo nie obudzi. Praktycznym rozwiązaniem jest również siateczka mesh, która zapobiega przedostawaniu się owadów do wnętrza konstrukcji. To sposób na pozbycie się pająków, much, os i pszczół. Producenci namiotów uwzględniają zachowanie sprawnego systemu wentylacji oraz wykorzystują wodoodporne materiały, które doskonale sprawdzają się w razie intensywnych opadów deszczu. Ciekawym urozmaiceniem jest przestronny przedsionek do wspólnego spędzania czasu wolnego z bliskimi.

Duże i małe namioty dla turystów

Kupno namiotu turystycznego wiąże się z podjęciem wielu ważnych decyzji. Zwróć uwagę na rozmiar, jakość wykonania oraz dodatkowe funkcje wybieranej przez siebie konstrukcji. Ciesz się komfortowymi wakacjami na łonie natury.