Inserty i inne praktyczne akcesoria do gier planszowych – poznaj je teraz!

Inserty i inne praktyczne akcesoria do gier planszowych – poznaj je teraz!

Gry planszowe to nie tylko Monopoly czy Catan. To szeroka gama najróżniejszych tytułów w stylu amerykańskim lub europejskim. Każdy z nich posiada mnóstwo elementów, jakie wymagają uporządkowania przed rozpoczęciem rozgrywki, co nierzadko zajmuje sporo czasu… chyba że zaopatrzysz się w inserty do gier. Czym są i dlaczego warto je mieć? Sprawdź to!

Czym są inserty do gier?

Sklepy z planszówkami oferują najróżniejsze dodatkowe produkty mogące uprzyjemnić i usprawnić rozgrywkę. Inserty jednak należą do akcesoriów, w jakie zdecydowanie warto się zaopatrzyć. Dlaczego?

Z prostej przyczyny – to specjalne wkłady do pudełek, w których możesz intuicyjnie rozmieścić wszystkie elementy, zawarte w danym produkcie. Karty, pionki, żetony, znaczniki… każdy komponent w końcu będzie mieć swoje miejsce! Dzięki insertowi rozłożysz planszę i wszystkie jej detale bez tracenia czasu na poszukiwanie ich. To także ogranicza ryzyko pogubienia  monet, kostek i pozostałej zawartości oryginalnego opakowania.

Jak dobrać odpowiedni insert?

Co istotne – dostępne w sprzedaży inserty to akcesoria przeznaczone do konkretnych gier planszowych. Oznacza to, że zostały one zaprojektowane z myślą o danym tytule i jeśli nawet  pudełko jednej planszówki odpowiada wymiarami drugiej – wkład ten nie sprawdzi się w jej przypadku, gdyż wszystkie przegródki, pojemniczki etc. są zaprojektowane tak, aby intuicyjnie rozmieścić elementy danego produktu. Dlatego, jeśli masz np. Terra Mystica, U-boot, Marco Polo czy jakąkolwiek inną pozycję – musisz być pewien, że wybierasz dopasowany do niej artykuł.

Jakie akcesoria, oprócz insertów, warto jeszcze mieć?

Inserty jednak to tylko jeden z wielu typów dodatków, w jakie warto się zaopatrzyć, by usprawnić i uprzyjemnić rozgrywkę. Są także liczne inne akcesoria do gier planszowych, jakie każdy gracz powinien mieć. Wśród nich wylicza się wieże do rzucania kości, podajniki na karty, żetony, a nawet specjalne skrzynie, które są trwalsze od zwykłych pudełek. Jeśli chcesz też lepiej wczuć się w klimat rozgrywki – kup sobie kubek inspirowany planszówkami.

Przejrzyj ofertę dobrego sklepu z grami planszowymi!

Inserty i inne akcesoria do gier planszowych to rozwiązania, które wyniosą Twoją rozgrywkę na zupełnie inny poziom. Porządek w pudełku, jak i w żetonach, pionkach etc. pozwala czerpać z niej znacznie więcej radości. Warto przy tym sięgać po produkty najwyższej jakości – znajdziesz je w dobrym sklepie z planszówkami.