Gra planszowa Ubongo — dlaczego warto?

Gra planszowa Ubongo — dlaczego warto?

Szukasz ciekawej planszówki, w którą można zagrać z rodziną lub przyjaciółmi? Zdecyduj się na Ubongo! Sprawdź, na czym polega rozgrywka i jakie rodzaje tej gry można kupić w księgarni internetowej.

Planszówka dla osób w różnym wieku

Wspólne spędzanie czasu to najlepszy sposób na pogłębianie więzi z rodziną i przyjaciółmi. Co ciekawego można robić razem ze swoimi dziećmi, rodzeństwem lub znajomymi? Świetnym rozwiązaniem są planszówki. Dają wiele powodów do śmiechu i bez wątpienia są bardzo angażujące. Dużą popularność zdobyła na przykład gra planszowa Ubongo , która:

  • ma cztery poziomy trudności, dzięki czemu nadaje się dla graczy w różnym wieku i można łatwo dostosować ją do swoich potrzeb,
  • stymuluje wyobraźnię i rozwija zdolności logicznego myślenia,
  • korzystnie wpływa na koordynację wzrokowo-ruchową i sprawność manualną,
  • dostępna jest w wielu różnych wariantach.

Na czym polega rozgrywka? Każdy uczestnik zabawy dostaje unikalną planszę i elementy układanki, które musi jak najszybciej dopasować. Do zestawu dołączana jest odmierzająca czas klepsydra. Planszówka świetnie sprawdza się do spędzania czasu z dzieckiem. Dorosły może wybrać trudniejszą planszę, a dziecko prostą łamigłówkę. Dzięki temu nikt się nie nudzi.

Różne warianty Ubongo

W sklepach można znaleźć między innymi Ubongo 3D, wersję z trójwymiarowymi elementami. Ciekawą propozycją jest również wersja Extreme, w której pojawiają się układanki o kształcie heksagonu. W przypadku większej liczby graczy warto zdecydować się na zakup dodatkowego zestawu plansz.

Księgarnia z planszówkami

Lubisz logiczne planszówki? Zdecyduj się na zakup Ubongo. Ta wyjątkowa gra sprawdzi się dla każdego i pozwoli przetestować swoją sprawność oraz wyobraźnię. Postaw na gry, które bawią i sprzyjają wartościowemu spędzaniu czasu z dziećmi i przyjaciółmi.