Do czego służy granulowany obornik bydlęcy?

Do czego służy granulowany obornik bydlęcy?

Uprawiasz krzewy owocowe, zboża lub rośliny ozdobne? Sprawdź, czym jest naturalny obornik bydlęcy w formie granulowanej i jak sprawdza się przy nawożeniu gleby. Przekonaj się, jak wyglądają dostawy tego produktu.

Uniwersalny granulat nawozowy

Stosowanie odpowiednich nawozów może znacznie poprawić jakość uprawy. Warto wybierać naturalne metody, które są przyjazne dla środowiska naturalnego i mają potwierdzoną skuteczność. Dzięki nawożeniu gleby można poprawić właściwości chemiczne ziemi oraz dostarczyć do niej składniki mineralne. Granulowany obornik bydlęcy zawiera między innymi azot, który jest podstawowym budulcem białek i kwasów nukleinowych. Ponadto wchodzi w skład chlorofilu i pobudza wzrost roślin. W nawozie znajdują się także tlenek potasu, wapnia i magnezu. Połączenie tych substancji sprawia, że gleba zostaje odkwaszona, a uprawa staje się odporniejsza na krótkotrwałe susze.

Szczególną uwagę trzeba zwrócić na sposób dawkowania obornika. Zalecenia producenta umieszczone są na opakowaniu produktu. Zawsze można też skonsultować się ze sprzedawcą i zapytać go o zastosowanie nawozu w konkretnej sytuacji.

Nawożenie gleby

Naturalny granulat nawozowy sprawdza się przy różnych uprawach. Obornik bydlęcy polecany jest na przykład do przygotowania podłoża pod uprawianie ziemniaków, truskawek, winorośli, drzew, kukurydzy i rzepaku. Można stosować go także na terenach rekreacyjnych i w ogrodach, jako nawóz do roślin ozdobnych. Niektórzy użytkownicy mieszają go z ziemią lub substratem.

Dostawca obornika dopasowuje się do indywidualnych potrzeb klienta. Oferuje opakowania 5-litrowe i załadunki o masie od 500 do 1000 kilogramów. Wystarczy dobrać ilość produktu do wielkości uprawy. Firma dysponuje profesjonalnymi paletami dostawczymi oraz samochodami z windą rozładunkową.

Zalety obornika bydlęcego

Korzystaj z naturalnych nawozów i zwiększaj wartość uprawną gleby za pomocą obornika bydlęcego. Ten produkt zwiera duże ilości składników mineralnych i ma uniwersalne zastosowanie. Kupisz go zarówno w małych opakowaniach, jak i na paletach mieszczących tonę granulatu.