Dlaczego warto wybrać drożdże dla kur?

Dlaczego warto wybrać drożdże dla kur?

Doświadczeni hodowcy zwierząt, takich jak drób czy trzoda chlewna, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że bez suplementacji nie można się obyć. Oczywiście kluczowe dla zadbania o zdrowie zwierząt oraz wysoką jakość pozyskiwanych produktów jest podawanie dobrej karmy, jednak nie jest ona w stanie zastąpić probiotyków. Dowiedz się więcej na temat drożdży dla kur.

Kiedy sięga się po drożdże dla kur?

Tego rodzaju preparaty przeznaczone są przede wszystkim dla niosek, zarówno jeśli chodzi o hodowlę prowadzoną w celu pozyskiwania jaj do spożycia, jak i lęgowych. Stosując odpowiednio dobrane, wysokiej jakości drożdże dla kur niosek można zapewnić sobie rozliczne korzyści, co istotnie przełoży się na dobrostan zwierząt, na czym zależy każdemu hodowcy, jak i na jego zyski. Po takie produkty warto zatem sięgnąć wtedy, gdy chce się zminimalizować ryzyko występowania chorób i na przykład konieczności stosowania antybiotyków, a także przygotować zwierzęta do podania szczepionki. Poza tym drożdże poprawiają funkcjonowanie jelit, zatem ich podawanie przyda się na każdym etapie życia kury, od pisklęcia aż do dorosłego osobnika.

Na jakie korzyści można liczyć?

Wysokiej jakości preparaty, właściwie stosowane (informacji na ten temat dostarczy producent), pozwalają uzyskać wiele korzyści. To nie tylko wymieniona wcześniej ochrona przed chorobami i antybiotykoterapią oraz niepożądanymi reakcjami na szczepionki. Tzw. trening immunologiczny zwiększa też skuteczność szczepienia.

W dodatku produkty te zwiększają wydajność produkcyjną niosek, można zatem spodziewać się większej ilości jaj, a to, rzecz jasna, oznacza zyski. W dodatku są one wolne od skażenia salmonellą.

Ochrona zdrowia i sposób na zyski

Probiotyki i inne suplementy to świetny sposób na uzupełnienie zdrowego żywienia zwierząt hodowlanych. Warto zadbać o prawidłową pracę ich organizmu oraz wysoką jakość uzyskiwanych produktów, co przełoży się na małe straty i duże zyski.