Dlaczego warto pokazywać dzieciom zwierzęta Australii?

Dlaczego warto pokazywać dzieciom zwierzęta Australii?

Szukasz pomysłów na organizację zajęć dla dzieci? Pokaż im zwierzęta mieszkające na innych kontynentach! Sprawdź, dlaczego warto uczyć maluchy o kangurach, emu i misiach koala oraz jaką rolę odgrywają w tym karty Montessori.

Ilustracje zwierząt z Australii

Współczesne metody nauczania stawiają na indywidualne podejście do każdego dziecka i angażowanie jego wszystkich zmysłów. W sklepach można kupić ciekawe pomoce dydaktyczne, które doskonale stymulują rozwój psychofizyczny maluchów. Dużą popularnością cieszą się na przykład karty edukacyjne ilustrujące zwierzęta Australii. Zabawa tym produktem:

  • poszerza słownictwo i wiedzę o świecie,
  • rozwija dziecięcą ciekawość i wyobraźnię,
  • uczy logicznego myślenia,
  • przekazuje dobre wartości, na przykład szacunek do natury,
  • sprzyja nauce koncentracji i cierpliwości.

Zestaw zawiera gładkie, duże karty z zaokrąglonymi, bezpiecznymi krawędziami. Czcionka zastosowana do stworzenia podpisów jest łatwa do odczytania i zaprojektowana specjalnie z myślą o najmłodszych użytkownikach. Dzięki zabawie można poznać różne zwierzęta, w tym emu, diabła tasmańskiego, misia koalę, kangura oraz wombata. Materiał dydaktyczny przeznaczony jest dla dzieci od drugiego do szóstego roku życia.

Książki i karty edukacyjne Montessori

System nauczania Montessori zachęca maluchów do indywidualizmu. Nauka powinna odbywać się w jak najbardziej aktywny sposób i przynosić radość. Jakie pomoce edukacyjne są zgodne z tą metodą? Warto zwrócić uwagę na przykład na gry memo, które angażują oraz ułatwiają zapamiętywanie informacji.

Świetnym rozwiązaniem są również książeczki z barwnymi ilustracjami oraz figurkami stymulującymi zmysł dotyku. Dotyczą różnych tematów, na przykład narządów w ciele człowieka, owadów i cyklu rozwoju roślin. Często wybierane przez rodziców i nauczycieli są również atlasy dla dzieci.

Zestaw materiałów dydaktycznych

Przekonaj się, jakie efekty przynosi nauczanie metodą Montessori. Kupuj ciekawe zestawy materiałów dydaktycznych. Zainteresuj dzieci przyrodą innych krajów, działaniem organizmu człowieka i architekturą.