Dlaczego warto czytać etykiety na produktach żywnościowych?

Informacje zamieszczone na naklejkach na opakowaniach są niezwykle istotne dla konsumenta, dlatego warto zwracać na nie uwagę. Można dowiedzieć się z nich wielu ważnych rzeczy: jakie składniki znajdują się w danym produkcie, jak należy go przechowywać oraz stosować, a także poznać datę przydatności do spożycia. Jakie jeszcze znaczenie mają etykiety samoprzylepne na artykułach spożywczych i nie tylko?

Starannie wykonana etykieta kluczem do sukcesu sprzedażowego

Rola, jaką odgrywają etykietki w procesie sprzedażowym, jest kluczowa – wiele osób to wzrokowcy, zatem wybierają produkty na podstawie estetyki opakowania. Jeśli przykuwa ono uwagę i wzbudza pozytywne skojarzenia, klient chętniej po nie sięgnie. Z tego powodu producenci dbają o to, aby etykiety (https://etykiety.pl/) były ładnie zaprojektowane oraz eksponowały nazwę i logo marki. Elegancka etykieta na alkohol sprawia, że staje się on stylowym upominkiem. Jednak funkcja tych naklejek jest znacznie bardziej rozbudowana!

Istotna rola etykiet 

Warto zwracać uwagę na to, jakie informacje przekazują etykiety na butelki z napojami czy umieszczane na innych wyrobach. Są one wymagane, ponieważ gwarantują dokonanie świadomych wyborów zakupowych i zapobiegają wprowadzaniu klientów w błąd. Termiczne etykiety na słoiki m.in. omawiają skład produktu, a szczególnie ważne są występujące w nim alergeny. Najczęściej zostają one pogrubione, aby od razu rzucały się w oczy. Wagę ma też przeznaczenie danego artykułu czy sposób jego przechowywania, a także data ważności.

Nie tylko etykiety na artykuły spożywcze mają znaczenie!

Podobną funkcję jak etykiety na miód czy inne produkty spożywcze pełnią metki odzieżowe, na których należy szukać wskazówek dotyczących prania i konserwacji ubrań – dzięki temu można uniknąć zniszczenia nowo zakupionej garderoby.