Depilacja laserowa w Wałbrzychu — jak się przygotować do zabiegu?

Depilacja laserowa w Wałbrzychu — jak się przygotować do zabiegu?

Epilacja to popularny zabieg z wykorzystaniem urządzenia laserowego, który powoduje pozbycie się niechcianego owłosienia. Z tego rodzaju usługi korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Najważniejsze, by wybrać ofertę sprawdzonego salonu kosmetycznego, w którym zachowywane są najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa, a pracownicy przeszli odpowiednie szkolenie. Sprawdź, jakie są najważniejsze zalecenia dla osób planujących poddanie się takiemu zabiegowi. 

Na czym polega depilacja laserowa?

W gabinetach kosmetycznych stosowane są nowoczesne urządzenia, które niszczą cebulki włosów, dzięki czemu można na stałe pozbyć się owłosienia z takich partii ciała jak nogi, ręce, twarz, brzuch, klatka piersiowa, plecy czy okolice bikini. Oczywiście, aby uzyskać w pełni gładką skórę, należy wykonać kilka serii. Kluczowe jest tutaj zachowanie określonego odstępu między kolejnymi zabiegami oraz dopasowanie odpowiedniej mocy lasera do odcienia skóry i grubości włosków.

Jakie są zalecenia dla klientek przygotowujących się do epilacji laserowej?

Osoby, które po raz pierwszy będą korzystać z zabiegu epilacji, powinny właściwie się do niego przygotować. Przed depilacją przede wszystkim:

  • nie należy się opalać oraz stosować samoopalaczy czy peelingów na 2 tygodnie przed planowaną depilacją,
  • wskazane jest używanie kremów i balsamów nawilżających,
  • warto zadbać o odpowiednie nawodnienie,
  • należy usunąć wszystkie włoski (najlepiej jednorazową maszynką).

W Wałbrzychu depilacja laserowa jest przeprowadzana w kilku salonach kosmetycznych. Osoby chcące skorzystać z tego typu usługi powinny wcześniej zapoznać się z opiniami innych klientów na temat m.in. uzyskanych efektów oraz jakości i bezpieczeństwa wykonywanych zabiegów. Przy zastosowaniu odpowiednich preparatów i nowoczesnych urządzeń laserowych depilacja nie powinna wywoływać dyskomfortu.

Laserowe usuwanie owłosienia — w domu czy w salonie?

Mimo iż na rynku dostępne są specjalne urządzenia, dzięki którym można pozbyć się owłosienia w warunkach domowych, to warto podkreślić, że uzyskane efekty nigdy nie będą takie jak po zabiegu laserowym w profesjonalnym salonie. Sprzęt stosowany w gabinecie kosmetycznym ma większą moc, a usługa wykonywana przez doświadczoną osobę przynosi znacznie lepsze rezultaty. Ponadto przeprowadzając depilację samodzielnie w domu, często nie jest się zbyt dokładnym, co z kolei prowadzi do mało zadowalającego efektu.