Depilacja laserowa w Wałbrzychu — czym kierować się podczas wyboru salonu?

Depilacja laserowa w Wałbrzychu — czym kierować się podczas wyboru salonu?

Na zabieg epilacji decyduje się coraz więcej osób. Z oferty salonów kosmetycznych korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni, pragnący na stałe pozbyć się niechcianego owłosienia, które często stanowi dla nich niemały dyskomfort i wpływa na samopoczucie czy relacje z płcią przeciwną. Przed umówieniem terminu zabiegu należy sprawdzić opinie na temat wybranego gabinetu, a także odpowiednio się przygotować (według zaleceń kosmetyczki). Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o depilacji.

Jakie obszary ciała poddawane są epilacji laserowej?

Wybrane partie ciała poddawane depilacji będą różnić się w zależności od tego, czy z zabiegu korzysta kobieta, czy mężczyzna. Najczęściej klienci pozbywają się niechcianego owłosienia z nóg (łydki, uda oraz stopy), ramion, pach, twarzy (m.in. usunięcie wąsika u pań), pleców i karku, a także brzucha, pośladków i okolic bikini. Kosmetyczka powinna odpowiednio dopasować moc urządzenia do depilowanego obszaru, a także karnacji skóry i grubości oraz koloru usuwanych włosków.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru gabinetu kosmetycznego? 

Sporo osób, podczas szukania salonu, w którym wykonywana jest epilacja, sugeruje się głównie ceną zabiegu. To błąd, ponieważ najważniejsze jest bezpieczeństwo oraz zastosowanie nowoczesnego urządzenia laserowego. Przed podjęciem decyzji warto znaleźć opinie (w mediach społecznościowych czy na forach miejskich) innych klientów, którzy skorzystali z usług danego gabinetu. W Wałbrzychu depilacja laserowa jest usługą przeprowadzaną w wielu salonach kosmetycznych. Klienci powinni jednak dobrze sprawdzić standardy panujące w danym gabinecie oraz zapytać o doświadczenie i przeszkolenie pracowników. Dobrze też dopytać o liczbę wymaganych zabiegów (od kilku do kilkunastu), co wpływa na ostateczną cenę.

Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej?

Przed umówieniem się na termin zabiegu laserowego zawsze należy zapoznać się z listą ewentualnych przeciwwskazań, uniemożliwiających przeprowadzenie epilacji. Mowa tutaj głównie o takich przypadkach jak ciąża, cukrzyca, nowotwory, a także stosowanie leków światłouczulających (m.in. antybiotyków, antydepresantów) oraz przeciwzapalnych i przeciwbólowych (konieczne jest ich odstawienie na 2 dni przed zabiegiem). Z kolei na 2 tygodnie przed depilacją nie należy się opalać i używać samoopalaczy.