Czy warto stosować drożdże dla kur?

Czy warto stosować drożdże dla kur?

Zdrowego żywienia potrzebują nie tylko ludzie, ale i zwierzęta hodowlane. Ich hodowcy muszą o to dbać ze względu na konieczność utrzymania ich dobrostanu, co jest ważne z perspektywy ochrony praw zwierząt, ale i dla zapewnienia sobie zysków i uniknięcia strat. Warto przy tym wiedzieć, że dobra pasza to nie wszystko, przydać może się też suplementacja, na przykład w postaci probiotyków i drożdży. Czy warto takie środki podawać kurom? Przeczytaj, by się tego dowiedzieć.

Jak działają drożdże dla kur?

Probiotyki przeznaczone dla zwierząt mają dawać takie same skutki jak w przypadku suplementów dla ludzi, czyli wspierać zdrowie, wzmacniać odporność poprzez namnażanie dobroczynnych bakterii w układzie pokarmowym i zapobiegać chorobom. To ostatnie jest szczególnie ważne w przypadku zwłaszcza zwierząt, z których pozyskuje się mięso, by nie było potrzebne do ich leczenia stosowanie antybiotyków. Takie środki mogą przyczyniać się do pogorszenia zdrowia spożywających te produkty ludzi, między innymi jeśli chodzi o rozwój chorób lekoopornych. Dąży się zatem do zmniejszenia stosowania antybiotyków w produkcji mięsnej. Drożdże dla kur polecane są też dla niosek, które hoduje się w celu pozyskiwania jaj, także wylęgowych —  poprawiają ich jakość.

Ważny aspekt —  poprawa reakcji na szczepienia

Istotną korzyścią płynącą ze stosowania takich preparatów jest też przygotowanie drobiu do przyjęcia szczepionki. Tzw. trening immunologiczny sprawia, że szczepienie jest skuteczniejsze oraz nie trzeba obawiać się negatywnej reakcji organizmu zwierząt.

Istotny dodatek do paszy

Sama pasza, nawet najwyższej jakości, to za mało, by w pełni zadbać o dobrostan swych zwierząt hodowlanych i ograniczyć straty związane z ich chorowaniem czy padaniem. Podawanie dobrych probiotyków pomaga też uzyskiwać lepszą jakość produktów zwierzęcych.