Czy tylko pizza? Co oferują pizzerie w Bolesławcu?

Czy tylko pizza? Co oferują pizzerie w Bolesławcu?

Lokale z pizzą często serwują znacznie więcej dań niż tylko ten włoski specjał. Współcześnie pizzerie, w tym te z Bolesławca, proponują szeroki wybór najróżniejszych potraw, które często zachwycają podniebienia najbardziej wybrednych smakoszy. Co możesz więc zjeść w takiej restauracji? Dowiedz się tego poniżej!

Dania kuchni włoskiej (i nie tylko)

Pizza ma włoski rodowód. Nic dziwnego zatem, że każda dobra pizzeria w Bolesławcu czy innym mieście zamieszcza w swoich kartach także inne dania kuchni rodem z Półwyspu Apenińskiego. Wśród nich można często znaleźć np. lasagne, gnocchi, spaghetti w różnym wydaniu i szereg innych posiłków, przywodzących na myśl smak Włoch. W dobrym lokalu nie brakuje też różnych starterów, w tym pieczywa czosnkowego z serem itp.

Z czasem jednak pizza stała się dobrem międzynarodowym. Dopracowywali ją Argentyńczycy, mieszkańcy Bliskiego Wschodu, ale i Amerykanie, piekąc ją m.in. na grubym cieście. Nic dziwnego zatem, że w lokalach serwujących ten placek z pysznymi dodatkami, można znaleźć też inne potrawy z różnych kuchni – począwszy od burgerów po kebab. Popularne są również różnego rodzaju sałatki – to świetna opcja dla tych, którzy chcą szybko skonsumować niewielki posiłek, np. w porze lunchu.

Menu dla dzieci

Oprócz dań głównych często w restauracjach, w tym w pizzeriach, można znaleźć menu przeznaczone dla dzieci. Są to posiłki przygotowane najczęściej z chudych mięs i warzyw, mniej doprawione i podawane w mniejszych porcjach. Dzięki temu maluchy mogą zjeść wraz z innymi potrawę, która najlepiej pasuje do ich gustu.

Desery… i wiele więcej!

Dobra pizzeria zapewnia smaczne jedzenie… ale i często desery. Wszak, wybierając się na spotkanie do takiej restauracji, nierzadko pojawia się ochota nie tylko na pizzę, ale i coś słodkiego. Zwykle są to klasyki, takie jak serniki czy ciasta czekoladowe. Jeśli więc lubisz zakończyć np. obiad słodyczą – zwróć uwagę, czy lokal zapewnia taką opcję!