Czy nasiona konopi Nothern Light są legalnie dostępne w Polsce?

Na terenie Polski hodowla, sprzedaż oraz posiadanie marihuany są surowo zabronione pod rygorem kary pozbawienia wolności do kilku lat. W sklepach można jednak znaleźć wiele wyrobów konopnych, takich jak m.in. olejki czy susze CBD. Sprawdź, czy nasiona konopi (mimo zakazu uprawy) również są dostępne w kraju.

Naturalne wyroby konopne a narkotyki 

Zgodnie z obowiązującym prawem nasiona marihuany nie zostały uznane za substancje narkotyczne i niebezpieczne. Wynika to z braku działania psychoaktywnego i uzależniającego. Nasiona same w sobie nie są szkodliwe, ponieważ dopiero w momencie uprawy roślin (co w Polsce jest zabronione) wydzielane są składniki narkotyczne (m.in. THC). Właśnie dlatego zakup ziaren jest legalny, natomiast za każdą próbę hodowli grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów konopi, które pochodzą głównie od zagranicznych producentów działających w branży od lat. Każdy kolekcjoner powinien zapoznać się z charakterystyką najpopularniejszych odmian, aby wybrać najbardziej interesujące do posiadanej już kolekcji. Klienci mogą zamówić produkty typu indoor czy outdoor, nasiona z przewagą Sativy, Indicy lub tzw. hybrydy, a także automaty lub ziarna marihuany medycznej.

Nothern Light – feminizowana odmiana nasion

Największym zainteresowaniem wśród polskich kolekcjonerów oraz zagranicznych hodowców (w niektórych krajach uprawa konopi jest legalna) cieszą się odmiany feminizowane, które gwarantują plony typu żeńskiego. Przykładem może być tutaj odmiana Nothern Light producenta Royal Queen Seeds, której wyhodowane pąki są bogate w kannabinoidy. W przypadku odbiorców z Polski tego typu informacje mają wyłącznie charakter edukacyjny.

Kolekcjonując ziarna marihuany, dobrze wiedzieć, jakie unikaty trafiają do gromadzonej kolekcji. Im bardziej zróżnicowane odmiany, tym większa wartość całego zestawu. Wspomniany rodzaj konopi wyróżnia się też słodkim, owocowym smakiem i silnym działaniem. 

Kto może zostać kolekcjonerem nasion marihuany?

Mimo iż produkty te uważane są za legalne wyroby, to klientami coffe shopów mogą być wyłącznie osoby pełnoletnie. W przypadku nieletnich posiadanie nasion jest zakazane. Warto zweryfikować pochodzenie zamawianych produktów, które powinny być dostarczane przez takie firmy jak m.in. Royal Queen Seeds, Dutch Passion czy Barney’s Farm.