Czapka z daszkiem – uniwersalne nakrycie głowy

Militarne nakrycia głowy to szeroki wybór odmiennych modeli, począwszy od kapeluszy, po najróżniejsze czapki z daszkiem. Patrolówki, baseballówki… różnią się detalami, ale zastosowanie mają głównie jedno – osłonić głowę i zapewnić lepszą widoczność w słoneczne dni. Dowiedz się, gdzie warto je założyć!

Dobry dodatek na survivalową wyprawę

Podczas każdorazowego wyjścia do lasu warto mieć nakrycie głowy. Czarna czapka z daszkiem czy w dowolnym innym kolorze lub kamuflażu w takich warunkach chroni głowę przed intensywnym światłem albo przed wychłodzeniem w np. jesienne dni. Dodatkowo pomaga zabezpieczyć się przed insektami, w tym przede wszystkim kleszczami.

Czapka przydatna na rybach i polowaniu

Każdy łów, niezależnie od tego, czy odbywa się na wodzie, czy w lesie, wymaga zadbania o dobrą widoczność. Dzięki daszkowi nakrycie głowy skutecznie osłania oczy przed słońcem. To pozwala m.in. lepiej skupić się na obserwacji celu… jak i spławika. W tym drugim przypadku warto pamiętać, aby założyć dodatkowo okulary z odpowiednimi filtrami. Światło odbite od powierzchni może być szkodliwe dla wzroku i przeszkadza w dostrzeżeniu brania.

Do sportów strzeleckich i nie tylko

Sporty strzeleckie – począwszy od stacjonarnego strzelania na strzelnicy, po gry typu airsoft, również wymagają dobrej widoczności. Czarna czy dopasowana do reszty stroju czapka z daszkiem pozwala z jednej strony skuteczniej celować do tarczy w słoneczne dni lub wypatrywać przeciwnika. Z drugiej natomiast umożliwia lepsze zamaskowanie swojej obecności w konkretnym otoczeniu.

Jaką czapkę wybierzesz dla siebie?

Tego typu nakrycia głowy są niezwykle uniwersalne, a powyższe przykłady stanowią jedynie część potencjalnych zastosowań. Dla wielu to po prostu czapki, które doskonale zgrywają się z miejskim czy militarnym stylem. Przewiewne, lekkie, a przy tym – praktyczne, gdy słońce praży. Zdecydowanie warto więc zainwestować w taki element garderoby.