Czapka z daszkiem dla dziewczynki — jaki model wybrać?

Zakup nakrycia głowy zależy w dużej mierze od wieku dziecka. Rodzice powinni sugerować się przede wszystkim wygodą swojej pociechy, a także wziąć pod uwagę jej upodobania pod względem m.in. koloru czy motywu umieszczonego na zamawianym produkcie. Sprawdź najbardziej znane fasony czapek oraz przekonaj się, jak dobrać odpowiedni rozmiar dla dziecka.

Najpopularniejsze rodzaje czapek z daszkiem

Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli różniących się kształtem, kolorem i stylem wykończenia. Klienci znajdą wielobarwne oraz jednolite modele, a także czapeczki z motywem ulubionych bajkowych postaci. To ważne, by wziąć pod uwagę zdanie dziecka — kilkulatki z pewnością będą o wiele chętniej nosić nakrycie, które same sobie wybrały. 

Czapka z daszkiem dla dziewczynki występuje w sklepach odzieżowych w następujących fasonach:

  • trucker — z tylnym panelem wykonanym z siateczki,
  • bejsbolówka z charakterystycznie zakrzywionym daszkiem oraz opcją regulacji obwodu,
  • fullcap oraz snapback z prostymi daszkami,
  • zabawne modele z uszkami zwierzątek (m.in. króliczka, kotka lub pieska).

Jaki rozmiar czapki wybrać?

Należy pamiętać, że czapka ma przede wszystkim chronić głowę dziecka przed zbyt mocnym nasłonecznieniem oraz wiatrem. Dlatego dobór odpowiedniego rozmiaru jest tak istotny. Tylko w takim przypadku maluch będzie chętnie nosił wybrane nakrycie, a także poczuje się w nim komfortowo. 

Dobierając rozmiar najlepiej udać się z pociechą do sklepu, aby przymierzyć różne fasony. Jeśli jest to niemożliwe lub rodzic dokonuje zakupów online, to wtedy konieczne jest odpowiednie zmierzenie główki dziecka i porównanie wyniku z danymi udostępnianymi w sklepach internetowych. Jeśli nie do końca wiadomo, który rozmiar będzie właściwy, najlepiej zamówić dwie czapki z opcją zwrotu niepasującego nakrycia. Warto także sprawdzić, z jakiego materiału wykonano wybrany produkt — niektóre chronią bowiem przed promieniami UV.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie nakrycia głowy?

Wybór określonego modelu produktu zależy również od sezonu, w którym będzie noszony. Wiosną i jesienią warto postawić na grubsze materiały oraz nieco bardziej zabudowane fasony, m.in. z dodatkowym okryciem na uszy. Z kolei latem najlepiej sprawdzą się czapki z siateczkowym, przewiewnym tyłem. Nie można także zapominać o upodobaniach samej dziewczynki.