Co zawiera karma dla chomika?

Co zawiera karma dla chomika?

Czym karmić małe gryzonie? Przekonaj się, co powinno znaleźć się w codziennej diecie chomika. Przestrzegaj kilku zasad i chroń swojego pupila przed chorobami oraz niedoborem białka, witamin lub minerałów. Wybierz karmę ze zrównoważonym składem.

Zasady żywienia chomika

Przeciętny chomik zjada od jednej do dwóch łyżek suchej karmy każdego dnia. Powinny być w niej zawarte kluczowe dla jego rozwoju składniki odżywcze. Ważne jest między innymi białko zwierzęce, które bierze udział w budowie mięśni i wzroście futerka. Jego źródłem są na przykład suszone larwy jedwabnika i mącznika. Karma dla chomika często zawiera zboża, dzięki którym zęby gryzonia ścierają się i nie dochodzi do ich nadmiernego wydłużenia.

W diecie warto uwzględnić witaminy i minerały, takie jak witaminy C, A, kwas foliowy, cynk, jod, żelazo i biotyna. Spożywanie ich ma wpływ na odporność zwierzaka oraz poziom jego energii. Pamiętaj też o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Serwuj swojemu pupilowi czystą wodę. Wykorzystuj do tego regularnie myte poidełko.

Przykładowe karmy dla gryzoni

W sklepach zoologicznych znajdziesz wiele rodzajów karm dla gryzoni. Niektóre przeznaczone są dla określonych ras zwierząt, na przykład chomików karłowatych, które w swojej diecie potrzebują drobnych nasion i suszonych ziół. Jeśli masz wątpliwości odnośnie do żywienia zwierzaka możesz skonsultować się z weterynarzem. Często polecane przez opiekunów chomików są karmy ekstrudowane, które zapobiegają selektywnemu wyjadaniu składników. Każda granulka ma ten sam skład. Należy serwować je zgodnie ze wskazaniami producenta.

Sklep z karmą dla chomika

Gdzie najlepiej kupować pokarm dla gryzoni? Wybierz specjalistyczny sklep zoologiczny, w którym znajdziesz szeroki asortyment produktów dla chomików. Dzięki temu znajdziesz karmę odpowiednią dla potrzeb swojego pupila.