Co warto wiedzieć o blantach i jointach?

Amatorzy palenia konopi, zamieszkujący kraje, gdzie jest to dozwolone, na przykład nieodległą Holandię (w Polsce używka ta jest zakazana, gdyż uważa się ją za narkotyk), mają do wyboru różne możliwości. Mogą sięgać po czysty susz lub mieszać go z tytoniem, a przy tym zawijać w różnego rodzaju bletki, uzyskując rozmaite, pożądane efekty. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat, z czystej ciekawości.

Palenie marihuany

W Polsce uprawianie, posiadanie, sprzedawanie, kupowanie oraz posiadanie marihuany jest zakazane przez prawo, choć nie ustają wysiłki wielu osób i organizacji w tym, by je zalegalizować. Wskazuje się, że konopie mają liczne pozytywne właściwości, jak na przykład poprawianie samopoczucia, odprężanie czy nawet znoszenie bólu czy mdłości. Niemniej w marihuanie jest substancja psychoaktywna THC. Powodów sięgania po to zioło jest wiele, zwykle jednak blanty czy jointy palone są dla odprężenia, podobnie zresztą jak papierosy, choć amatorzy tych pierwszych wskazują, że konopie są znacznie mniej szkodliwe niż tytoń. Ponadto smak takich papierosów można zmieniać, na przykład sięgając po różne wersje bletek, także smakowe, co podnosi przyjemność palenia. Co więcej, palacze konopi sięgają nie tylko po czysty susz konopny, ale też mieszają go, w odpowiednich dla siebie proporcjach, z tytoniem, tworząc spliffy. Takie papierosy wyposażone są również w filtr, by ograniczać dostawanie się do organizmu groźnych substancji smolistych wydzielających się podczas spalania tytoniu. Po taki wariant palenia konopi sięga się zwykle wtedy, gdy nie chce się pełni działania marihuany, a jedynie lekkiego odprężenia, mocniejszego niż mogą dać same papierosy z tytoniu.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Jeśli chodzi o wpływ tej używki na zdrowie to raczej nie jest ona tak nieszkodliwa jak przekonują jej zwolennicy, choć często występują sprzeczki na ten temat. Z pewnością systematyczne palenie, ze względu na obecność THC, nie pozostaje bez wpływu na organizm, zwłaszcza na mózg.

Konopie —  ziele budzące wiele emocji

W Polsce nie brakuje osób, także z pierwszych stron gazet, wskazujących, że marihuana powinna  być zalegalizowana, co miałoby wiązać się między innymi ze spadkiem przestępczości. Takie dyskusje trwają jednak od dawna i na razie niewiele się w tej kwestii zmienia. Polacy mogą zatem jedynie pozyskiwać informacje na temat konopi w celach edukacyjnych, bez możliwości wykorzystania wiedzy w praktyce.