Co oznacza, że nasiona marihuany Nothern Light są feminizowane?

Zgodnie z polskim prawem wyroby konopne, w tym również nasiona marihuany, nie zaliczają się do substancji narkotycznych i dlatego mogą być legalnie sprzedawane w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Przed zakupem produktów, które zasilą domową kolekcję, koniecznie sprawdź, jakie rodzaje można znaleźć w tzw. coffe shopach. 

Czym kierować się przy wyborze nasion marihuany?

Mimo iż hodowla konopi w Polsce jest surowo zabroniona (tak samo jak posiadanie marihuany), na rynku dostępny jest spory wybór nasion, które można nabyć wyłącznie w celach kolekcjonerskich. Warto zaznaczyć, że tego typu oferta jest skierowana tylko do osób pełnoletnich. Okazuje się, że producenci proponują różne rodzaje ziaren, m.in.:

  • automatyczne,
  • feminizowane,
  • z przewagą Sativy lub Indicy,
  • typu indoor lub outdoor.

Niektórym być może wydaje się, że powyższe informacje są zbędne ze względu na całkowity zakaz uprawy w Polsce, jednak kolekcjonerzy powinni wiedzieć, jakie produkty trafiają do ich kolekcji. Dobrze też zweryfikować, skąd pochodzą oraz zadbać o duże zróżnicowanie zamawianych wyrobów.

Nasiona typu żeńskiego Nothern Light

Najbardziej pożądanym rodzajem nasion są odmiany feminizowane, które zostały w odpowiedni sposób genetycznie zmodyfikowane, by osiągać wyłącznie żeńskie plony. Oczywiście polscy odbiorcy takiej wiedzy nie wykorzystają w praktyce, ponieważ w kraju uprawa konopi jest zabroniona, jednak jest to z pewnością cenna ciekawostka kolekcjonerska. Idealnym przykładem nasion feminizowanych jest Nothern Light, która powstała aż z 11 różnych ziaren. To 100% Indica typu outdoor oraz indoor. 

Charakterystyka poszczególnych odmian oferowanych nasion pozwala odnaleźć prawdziwe unikaty, które mocno zróżnicują posiadaną już kolekcję ziaren konopi włóknistych. Powyższy rodzaj nasion jest dostępny w ofercie holenderskiej marki Royal Queen Seeds uznawanej za jednego z największych producentów działających w branży konopnej.

Gdzie znaleźć informacje dotyczące poszczególnych odmian konopi?

Sporo danych na temat proponowanych artykułów jest udostępnianych na stronach producentów oraz sprzedawców tego typu wyrobów. Należy jednak podkreślić, że wszystkie informacje związane z rodzajem uprawy i wielkością plonów, smakiem i zapachem czy siłą oddziaływania są przekazywane klientom wyłącznie w celach edukacyjnych.