Blant, joint i inne kwestie związane z paleniem marihuany

Uprawa, posiadanie czy palenie marihuany w Polsce jest nielegalne, zagrożone surowymi karami, jednak w innych krajach, jak choćby w nieodległej Holandii, ziele to jest taką samą używką jak tytoń. Być może kiedyś zmieni się to także w Polsce, wiele osób i organizacji lobbuje za depenalizacją marihuany, wskazując na jej liczne dobroczynne właściwości. Tymczasem warto dokształcać się na jej temat dla własnej wiedzy. Sprawdź na przykład to, czym jest blant.

Po co pali się marihuanę?

Mieszkający w innych krajach amatorzy ziela mającego charakterystyczny wygląd i zapach, a także właściwości, lubią je palić tak samo jak inni lubią papierosy. Marihuana, która występuje w niezliczonych odmianach, wpływa między innymi na poprawę samopoczucia, odpręża i relaksuje — znaczna część osób sięga po nią właśnie w tych celach. Co ciekawe, podobne działanie mają produkty konopne, na przykład olejki czy suplementy, które są w Polsce legalne, ponieważ nie zawierają psychoaktywnej substancji THC. Poza tym palenie tego ziela bywa stosowane jako forma rozrywki, na przykład w gronie znajomych. Warto dowiedzieć się, że można to robić na różne sposoby.

Różnice w rodzajach skrętów

Amatorzy suszu zwykle kupują go na wagę, oczywiście w niewielkich ilościach, a potem samodzielnie wykonują skręty, wykorzystując do tego celu różnego rodzaju bibułki, mające wpływ na właściwości tych swoistych papierosów. Można nabyć na przykład bletki smakowe, podnosząc tym samym przyjemność z palenia. Jeśli są one cienkie, a zawinięty w nie jest czysty, pozbawiony dodatku jakichkolwiek innych produktów susz marihuany, ma się do czynienia z jointem. Grubsze bletki wykorzystuje się, tworząc blanty . Mają one z tego względu dość charakterystyczny wygląd. Bibułki te wykonywane są między innymi z konopi. Jeszcze inny rodzaj papierosów z marihuaną stanowią spliffy, które mają dodatek tytoniu. Różnica polega też na obecności filtrów. Wiele osób od tych ostatnich wersji zaczyna swoją przygodę z paleniem.

Cenna wiedza, nie do wykorzystania

Jak było wspomniane na początku, posiadanie i użytkowanie konopi w Polsce jest zakazane, toteż informacje takie mogą służyć jedynie celom edukacyjnym. Niemniej na pewno ciekawie jest je pozyskiwać, tym bardziej że w innych krajach, gdzie jest legalna, marihuana jest ceniona ze względu na swoje właściwości.