Akcesoria do gier planszowych, które musisz mieć na każdej sesji!

Akcesoria do gier planszowych, które musisz mieć na każdej sesji!

Planszówki to doskonała zabawa dla najmłodszych i dorosłych. To idealna rozrywka rodzinna, ale i dla grupy przyjaciół. Bardziej zaawansowani gracze jednak nie poprzestają tylko na zakupie konkretnych tytułów. Jeśli sam jesteś fanem Katana, Small World i innych pozycji – zaopatrz się w przydatne akcesoria do gier planszowych. Sprawdź, co warto mieć!

Wieżyczki do rzucania kości

Każdy chyba zna ten problem. Rzut kośćmi i… albo powywracane pionki, albo łapanie ich, aby nie spadły ze stołu. Niby to niewielka przeszkoda, ale potrafi być irytująca. Rozwiązanie? Wieżyczka do rzucania kości! To znakomity dodatek, gwarantujący, że te małe sześciany nie tylko się potoczą (co przy zbyt lekkim rzucie nie jest oczywiste), ale i zapobiegający przed ich spadaniem ze stołu czy robieniem demolki na planszy. Tego typu  akcesoria do gier planszowych  często dodatkowo są wykańczane tak, aby odpowiadały swoim designem konkretnym tytułom lub nawiązywały do danej tematyki (np. sci-fi czy fantasy). To absolutny must have jeśli masz gry z kośćmi.

Pojemniki na żetony i inne detale

Ile razy zdarzyło Ci się, że szukałeś swoich wiosek, dróg, żetonów czy innych zasobów, które zapodziały się pod kartami lub planszą? Nawet jeśli starasz się zachować porządek w nich, to zdarza się, że jakiś element gdzieś się zapodzieje w czasie rozgrywki. Nigdy więcej! Wystarczy, że zaopatrzysz się w pojemniki na takie detale. Są one często wyposażone w przegródki, umożliwiające wygodne uporządkowanie pionków i żetonów.

Podajniki na karty

Ciągnięcie kart z kupki bywa czasem problematyczne, szczególnie gdy się one do siebie przykleją lub są śliskie i rozjeżdżają się. Rozwiązaniem tego problemu są różnego rodzaju podajniki. W dobrym sklepie znajdziesz modele przeznaczone na jedną, dwie i kilka talii. Takie akcesorium do gier planszowych ma jeszcze jeden atut – wygodniejsze pobieranie kart sprawia, że nie niszczą się tak bardzo, jak np. przy wyginaniu, gdy po prostu leżą na kupce.

Sprawdź też inne akcesoria do gier planszowych

Powyżej mogłeś poznać przynajmniej część akcesoriów przeznaczonych do gier planszowych. Te wymienione w artykule zdecydowanie należą do najpotrzebniejszych, jakie mogą uprzyjemnić każdą rozgrywkę. W dobrym sklepie z planszówkami znajdziesz znacznie więcej produktów, w tym m.in. inserty do konkretnych tytułów. Sprawdź je już teraz!